Engelleri Aşan Sanat: Okan Cihan'ın Karakalem Sergisi

Engelleri aşan sanat: Okan Cihan'ın karakalem sergisi

Sanatseverler Ünsped Kültür ve Spor Kulübü'nde bir araya gelerek, engelli boccia sporcusu Okan Cihan'ın Karakalem Sergisi'ne tanıklık etti.

 

Sergi, Cihan için engelli bir sporcunun ilk sanat sergisi olma özelliği taşıyarak büyük ilgi gördü.

Okan Cihan, hayatının büyük bir bölümünü spor alanında geçirmiş, fiziksel engeline rağmen sanata olan tutkusu hiç dinmeyen bir isim. Çizdiği portrelerde işlenmiş detaylar ve derin duygular bulunuyor. Cihan, resim yaparken kalemi ağzıyla kullanıyor ve bu şekilde hayal dünyasını kağıdına aktarıyor.

Arda Güler'in portresini çizerek sergiye gelen sanatseverleri büyüleyen Cihan yaptığı konuşmada, "Karakalem portre resimleri çiziyorum. Sürekli yeni arayışlar içinde olmak ve yeni hobiler edinmek benim doğamda var. Resimle tanışmam da böyle başladı. Hiçbir resim eğitimi almadım. Sadece sosyal medyada bu işi yapanların videolarını izleyerek geliştirdim. Her fırsatta daha iyi anlaştığımız için hevesim daha da arttı ve artık resim yapmak sevdiğim hobilerimden biri haline geldi" dedi.

Serginin başarısında önemli bir rol oynayan Spor Politikaları Derneği Başkanı Hakan Nergis ve sergi sürecinde Cihan'a yakın ilgi gösteren Heybeliada Lions Kulübü Başkanı Hülya Güveli’nin olduğu etkinliğe Ünsped Kültür ve Spor Kulübümüz ev sahipliği yaptı.

Sergi, sadece sanatının değil, aynı zamanda engellerinin aşılmasının gücünün de bir göstergesi olarak dikkat çekti.