ÜNSPED Spor ve Kültür Kulübü 2003 yılında Sayın Haluk ÜNDEĞER tarafından kurulmuştur. Dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali ŞAHİN'in değerli iştirakleriyle açılışı yapılan kulübümüz, o dönemde Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş, ancak çeşitli sebeplerle işletilemediği için işletmesi tarafımızdan bakanlığın onayıyla devralınmıştır. O günden bu yana konusunda uzman eğitmen ve antrenör kadrosuyla hizmet veren kulübümüz, her geçen gün başarısını geliştirmekte, topluma yararlı sporcu, antrenör ama her şeyden önce, topluma yararlı bireyler yetiştirmektedir.

MİSYON

Spor, eğitim ve kültür sanat ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

VİZYON

“Yeteneklerinizi Geliştiren Yolculuk’” sloganıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızla ÜNSPED Spor ve Kültür Kulübü olarak çocuklarımıza yeni bir yaşam alanı sunuyoruz. Çalışmalarımızdaki en büyük amaç; çocuklarımızın çıkmış olduğu bu yolculukta, onlara, sorumluluk, disiplin, özgüven, sorgulayan, birlikte üretme gücünü ve en önemlisi baskı altında hızlı karar verebilme yetisi kazandırmaktır. Bu yolculuk kendini bulma yolculuğudur.